Kiedy zdecydować się na implanty zębów?
Braki w uzębieniu potrafią skutecznie odjąć uroku nawet najpiękniejszym rysom twarzy. Z tego względu osoby, które z jakiegoś powodu utraciły naturalne zęby, poszukują skutecznego sposobu, który umożliwiłby uzupełnienie wspomnianych braków. W takim przypadku warto sięgnąć po implanty zębowe. Czym są implanty zębów i kiedy warto zdecydować się na ich założenie?
Zamiast tradycyjnej protezy?
Implanty zębowe to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które pozwala na przywrócenie pięknego uśmiechu osobom, posiadającym braki w uzębieniu. Czym – w praktyce – są wspomniane implanty? Leczenie implantologiczne polega na wkręceniu w kość specjalnej, tytanowej śruby, która pełni niejako rolę korzenia zębowego. Na śrubie mocowana jest natomiast proteza, do złudzenia przypominająca naturalny ząb.
Co istotne to fakt, że leczenie implantologiczne polecane jest zarówno osobom, posiadającym braki w postaci pojedynczych zębów, jak i pacjentom, którzy cierpią z powodu całkowitego braku zębów naturalnych. To świetna alternatywa dla tradycyjnych, nie zawsze komfortowych protez. W przypadku zwykłej protezy, pacjent może odczuwać zarówno dyskomfort fizyczny, jak i psychiczny. Świadomość, iż w trakcie posiłku (np. w gronie nowo poznanych osób) proteza może się w jakiś sposób wysunąć sprawia, że życie towarzyskie bywa często ograniczane do minimum. W przypadku implantów taka sytuacja po prostu nie może mieć miejsca. Kolejną, niekwestionowaną zaletą leczenia implantologicznego, jest komfort fizyczny pacjenta. W praktyce bowiem ich noszenie nie różni się praktycznie w ogóle od uczucia, odczuwanego przez posiadaczy zębów naturalnych.
Czy to boli?
Nie ukrywajmy; każdy, kto usłyszy o sposobie umieszczania implantów czyli wkręcenia śrub w kości szczęki bądź też żuchwy, może poczuć na plecach zimny dreszczyk strachu. Dodajmy; strachu całkowicie bezpodstawnego. W praktyce bowiem montaż implantów jest całkowicie bezbolesny, bo wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Warto jednak dodać, że niektórzy pacjenci odczuwają lekki ból przez kilka dni po wykonanym zabiegu. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta i progu odporności na ból, jednak z reguły wspomniane uczucie określane jest raczej mianem dyskomfortu, aniżeli bólu.
Dodaj komentarz