O Nas

VITA-MEDICA TO TWOJA DROGA DO ZDROWIA.

Krótka Historia - Medica

2006 r.
2010 r.
2016 r.
2020 r.
2021 r.
2023 r.
2024 r.
2006 r.
Powstanie Vita Medica

W październiku, powstaje Centrum Medyczne Vita Medica. Nasza pierwsza placówka mieści się w Sulejówku i jest to zarazem siedziba firmy.

2010 r.
Otwarcie pierwszej placówki w Warszawie

To wyjątkowy początek roku dla naszej firmy – 1. stycznia, ze względu na coraz więcej Pacjentów, postanawiamy otworzyć się także w stolicy. Druga placówka Vita-Medica znajduje się w samym środku dynamicznie rozwijającej się Pragi-Północ.

2016 r.
Otwarcie trzeciej placówki

Trzecia z placówek, otwiera się dokładnie 10. lat po pierwszej lokalizacji. 19 marca powstaje Centrum Medyczne Vita-Medica w Zielonce.

2020 r.
Vita Medica inwestuje

W odpowiedzi na potrzeby naszych Pacjentów, decydujemy się na zakup innowacyjnego urządzenia do laserowej ablacji guzów tarczycy.

2021 r.
Otwieramy Poradnię Dzieci Zdrowych

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych Pacjentów, w naszej warszawskiej placówce otwiera się Poradnia Dzieci Zdrowych.

2023 r.
Poradnia POZ w Warszawie otrzymała Certyfikat Akredytacyjny

Nasza poradnia POZ w Warszawie otrzymała Certyfikat Akredytacyjny, zatwierdzany przez Centrum Monitorowania Jakości - działającego w imieniu Ministerstwa Zdrowia.

2024 r.
Otwarcie kolejnej placówki w Warszawie

Otworzyliśmy dodatkową placówkę w Warszawie, co umożliwia nam jeszcze lepszą opiekę nad Pacjentami. Nasza oferta obejmująca ponad 30 poradni specjalistycznych, wzbogacona została o kolejne dziedziny — Medycynę Podróży oraz Gastroenterologię Dziecięcą.

Więcej niż przychodnia!

Centrum Vita-Medica to trzy rodzinne placówki w Warszawie, Sulejówku i Zielonce. Powstaliśmy w 2006 roku. To już 15 lat odkąd stale się rozwijamy – wszystko po to, aby naszym Pacjentom zapewnić usługi medyczne różnych specjalizacji na najwyższym poziomie.

Jak to wszystko się zaczęło?

Pierwsze centrum otworzyliśmy w 2006 roku w rodzinnym Sulejówku, ale zapotrzebowanie Pacjentów sprawiło, że już 3 lata później musieliśmy rozszerzyć swoją działalność. By zapewnić łatwy dostęp do naszych usług mieszkańcom stolicy, postawiliśmy na dynamicznie rozwijającą się Pragę Północ, gdzie pod koniec 2009 roku pojawiła się druga placówka Vita-Medica.

Trzecie centrum wielospecjalizacyjne działa od 2016 roku, w mieszczącej się na terenach powiatu wołomińskiego Zielonce. W 2021 roku, w Warszawie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych Pacjentów, otworzyliśmy samodzielną Poradnię Dzieci Zdrowych.

Od ponad 15 lat nieustannie pracujemy nad poszerzaniem kompetencji oraz zakresu świadczonych usług. Obecnie nasz zespół to sprawdzeni lekarze, dla których dobro i bezpieczeństwo Pacjenta stanowią nadrzędną wartość. Nasza oferta to kilkadziesiąt specjalizacji i znacznie więcej metod oraz badań diagnostycznych.

Dokładamy wszelkich starań, aby Pacjentom, którzy zdecydowali się nam zaufać, móc zaoferować kompleksowość i jak najlepszy oraz najszybszy dostęp do wybranych specjalizacji. Nasza oferta to pełen przekrój lekarzy – od internistów, przez kardiologów, aż po stomatologów. Wśród nich, wyróżnia nas przede wszystkim flebologia i endokrynologia – z pewną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, są to flagowe usługi Centrum Medycznego Vita-Medica. W 2021 r. zostaliśmy Ośrodkiem Referencyjnym Echolasera. Od tamtej pory nasi lekarze nie tylko wykonują zabiegi innowacyjną metodą laserowej ablacji guzów tarczycy, ale także edukują specjalistów z całej Polski.

Nasza praca nie kończy się w lekarskim gabinecie. Profilaktyka i promowanie zdrowego stylu życia to nasza misja. Stale dbamy o zachowanie zdrowia przez naszych Pacjentów, nie tylko poprzez nieprzerwany rozwój kompetencji personelu, ale także propagowanie pozytywnych nawyków. W tym celu wychodzimy z działaniami poza granice naszych placówek – bierzemy udział w licznych eventach promujących zdrowy tryb życia u młodzieży i dzieci. Organizujemy, sponsorujemy i obejmujemy patronatem lokalne wydarzenia – od zawodów sportowych, przez rajdy rowerowe i rodzinne pikniki, aż po lokalne kino letnie – wszystko po to, by stworzyć niepowtarzalną i przyjazną atmosferę dla całej rodziny.

Jesteśmy otwarci na potrzeby zarówno najmłodszych, jak i tych starszych pacjentów. Potwierdza to ponad 7500 osób, które, zadowolone z naszych usług, dołączyły do grona stałych pacjentów POZ.

Vita-Medica to droga do zdrowia – dla Ciebie i całej Twojej rodziny!

Zarząd

dr n. med. Paweł Lewandowski

Prezes, prof. CMKP, kardiolog, angiolog, flebolog, specjalista chorób wewnętrznych

mgr Monika
Ryszkus

Dyrektor Zarządzający