Psycholog Sulejówek

Usługi

Psycholog Sulejówek

O psychologu nie bez powodu mówi się, że jest „lekarzem dusz”. Kiedy boli nas ząb, wiemy gdzie się udać, żeby go wyleczyć. Kiedy złamiemy nogę czy rękę, zajmie się nami chirurg. Dlaczego więc nie próbujemy leczyć naszej duszy, w momencie, kiedy stajemy się niestabilni emocjonalnie i nie potrafimy poradzić sobie z sytuacją w naszym życiu?

Obecne tempo i sposób życia, które narzuca nam społeczeństwo dla sporej liczby osób jest nie do zniesienia. Każdemu zdarza się słabszy dzień, gorszy okres, nerwowy tydzień lub dwa. Są sytuacje, które równie szybko, jak się pojawiły i nas przygnębiły, tak samo szybko mijają. Ludzka psychika jest na to przygotowana i jest w stanie sobie z tym poradzić.

Co jednak kiedy stan przygnębienia i apatii nie mija? Kiedy odczuwamy cierpienie, mimo, że przecież nic nas nie boli… No właśnie. Boli, tylko nie potrafimy tego zdefiniować, precyzyjnie wskazać. Źle nam z otaczającą rzeczywistością, cierpimy i nie potrafimy sobie z tym poradzić, a jednak nie szukamy pomocy, bo gdzie? U kogo? Kto będzie potrafił nas zrozumieć i pomóc, jeśli sami nie do końca wiemy, co nam jest?

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu, czujesz, że był po trosze o Tobie… to zastanów się nad wizytą u naszego psychologa. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że powinno się spotkać z lekarzem, ale wstydzi się odwiedzić specjalistę. Uważa, że to piętnujące.
Wizyta u psychologa NIE JEST powodem do wstydu. Jest pierwszym krokiem do poprawy jakości swojego życia, a często dzięki temu również naprawy stosunków między członkami rodziny i partnerami.

Jeśli:

 • Od dłuższego czasu odczuwasz przygnębienie, jesteś apatyczny/-a i brak Ci energii do wykonywania prostych czynności, nie masz apetytu lub wręcz przeciwnie – zajadasz smutki
 • Miewasz stany lękowe, wszystko Cię przerasta, nie radzisz sobie z codziennymi obowiązkami, cierpisz na bezsenność
 • Nie potrafisz poradzić sobie po stracie bliskiej osoby, nie chce Ci się żyć i ciągle płaczesz, rozpaczasz
 • Nie potrafisz się porozumieć z partnerem/-ką, masz do niego/niej żal, odsunęliście się od siebie
 • Tkwisz w toksycznym związku, który Cię wyniszcza, a jednocześnie boisz się zostawić partnera i masz niskie poczucie własnej wartości
 • Często płaczesz, jesteś bardzo emocjonalny/-na, często wpadasz we wściekłość, reagujesz zbyt nerwowo – nieadekwatnie do sytuacji
 • Jesteś narażony/-na na duży stres i napięcie w życiu codziennym, masz absorbującą, stresującą pracę, która mocno obciąża Cię psychicznie

– te wszystkie sygnały powinny stanowić bodziec do wizyty u psychologa. Często wewnętrznemu załamaniu towarzyszy ból fizyczny, np. bóle w okolicy serca, bóle głowy, karku, pleców (tzw. nerwobóle).

Każdą osobę, która nas odwiedza, traktujemy indywidualnie. Psycholog przeprowadza wywiad, który pozwala na nakreślenie problemu i stara się dostrzec wszystkie trudności pacjenta.

Czasem u podłoża problemów natury psychologicznej leżą pojedyncze wydarzenia, sytuacje. Psycholog stara się do nich dotrzeć, wskazać osobie źródło trudności i pomóc je rozwiązać, poradzić sobie z nimi. Czasem jednak nie da się nakreślić konkretnego, wyraźnego powodu załamania, ponieważ składają się na nie różne drobne wypadki. Nad tym również trzeba pracować.

Spotkania z psychologiem ograniczają się zwykle do kilkunastu spotkań. Częstotliwość wizyt oraz ich ilość psycholog uzgadnia z osobą, która zgłosiła się po pomoc, jednak zawsze kieruje się on dobrem pacjenta i wskazuje najbardziej efektywny sposób działania w konkretnym przypadku.

Psycholog doskonale sprawdzi się również jako analizator osobowości. Jeśli dla własnego samorozwoju potrzebujemy przeprowadzenia takiego eksperymentu, jak najbardziej można skorzystać z pomocy psychologa. Potrafi on określić typ charakteru człowieka, wskazać mocne i słabe strony danej osoby oraz elementy, nad którymi należy pracować.

Zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości, spadek nastroju i niekontrolowanie emocji to problemy, z którymi można szybko sobie poradzić, jeśli wiemy, u kogo szukać pomocy. A psycholog zdecydowanie jest taką osobą.

Kiedy geneza problemu jest mocno złożona i wymaga dłuższej analizy, rozłożonej w czasie, oraz głębszej formy pomocy, psycholog zwykle po pierwszym wywiadzie kieruje taką osobę do psychoterapeuty.

Cennik

Każda konsultacja 150 zł

 

Lekarze

2

mgr Jolanta Skiba

Psycholog

Psycholog i psychoterapeuta Psycholog z 10-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej. Certyfikowany specjalista terapii środowiskowej. Psychoterapeuta pracujący w podejściu integracyjnym i członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe (otwarta specjalizacja z psychologii klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).

  Godziny przyjęć

  PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTANIEDZIELA
  2

  mgr Jolanta Skiba

  Psycholog
  Psycholog
  16:00 - 18:00

  MONDAY

  TUESDAY

  WEDNESDAY

  THURSDAY

  FRIDAY

  SATURDAY

  SUNDAY

  Main menu